AKCJA NAKRĘTKA

AKCJA NAKRĘTKA
Pomóżmy Nadzi, a czeka nas miła niespodzianka

wtorek, 7 sierpnia 2012

POMAGAMY :)

Ten post jest nietypowy. Zazwyczaj pisałam o kosmetykach czy moich kuchennych rewolucjach, a dzisiaj opoweim Wam o czymś co jest dla mnie ważne.

Dla wielu z Was może się to wydawać dziwne ale dla mnie takie akcje są bardzo potrzebne. Na szczęście nastała teraz moda na bycie dawcą. Osobiście sama mam dwie karty w portfelu jedna to karta DKMS dawcy szpikulub komórek macierzystych a druga to karta DAWCA.PL pośmiertnego dawcy organów, czekam tylko, żeby móc zotać honorowym dawcą krwi :)

http://www.dkms.pl/choose.html Fundacja DKMS to Baza Dawców Komórek Macierzystych. Co daje bycie dawcą ? Może uratować czyjeś życie. Otóż chorzy na białaczkę, często potrzebują przeszczepu, a osobą która może być dawcą jest jego genetyczny bliźniak. Kto może być dawcą? każda osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, która nie ma przeciwskazań ( litę przeciwskazań znajdziecie na http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/warunki/index.html). Badanie jakie się przechodzi zanim dostanie się kartę to (w moim przypaku) pobranie śluzu z jamy ustnej.

UWAGA !! Jeżeli chcecie mieć tąkartę tylko po to aby zaszpanować wśród znajomych to lepiej się nierejstrujcie, bo w każdym momencie może się znaleśc ktoś, kto będzie potrzebował Waszego szpiku.

https://www.dawca.pl/ jest to portal dla świadomych osób. Osoby które chcą oddać swoje narządy pośmiertnie mogą tam wypełnić oświadczenie woli. Oświadczeń woli jest kilka rodzajów : bezpłatne uzupełniamy i drukujemy, za 10 zł karta + silikonowa opaska i za 35 zł karta+silikonowa opaska+kubek+przypinka.
Deklarację dawcy znajdziecie tutaj https://www.dawca.pl/jak-zostac-dawca/deklaracja-dawcy.


Jeżeli jesteście tego samego zdania co i ja, serdecznie namawiam Was do rejstracji i pomocy innym :)2 komentarze:

 1. Dawcą krwi można zostać w każdej chwili, wystarczy podejść do punktu, są w większości miejscowości. Ja już to zrobiłam wiele lat temu :)
  Jeśli chodzi o te płatne karty i gadżety, to jestem tym trochę zniesmaczona, że są firmy, które próbują zarobić na wszystkim. Państwo polskie powinno tego typu rzeczy sponsorować. W końcu ktoś postanawia pomóc innym oddając część siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety są to organizacje, które muszą samę się utrzymać i te pieniążki któr wpłacamy pokrywają w wiekszości koszty przesyłki i wsparcie kampani :) ale również uważam, że nasze Państwo powinno takie akcje sponsorować, niestety wszystkie te organizjacje muszą sobie radzić jakoś inaczej.

   A dawcą krwi być nie mogłam z przyczyn zdrowotnych więc gdy już wszystko jest na plus trzeba się tylko wybrać do punktu krwiodastwa :)

   Usuń