AKCJA NAKRĘTKA

AKCJA NAKRĘTKA
Pomóżmy Nadzi, a czeka nas miła niespodzianka

czwartek, 1 listopada 2012

ja w sprawie miłości

Wczoraj kończyłam czytać książkę, która nie raz doprowadziła mnie do łez, i nie raz dała mi do myślenia. Książka, która pomaga zrozumieć. Książka, którą powinien przeczytać każdy. Książka, która ....
Właśnie która co ? Żeby to zrozumieć trzeba ją przeczytać. Ja pożyczyłam, ja od mojej nauczycielki i przeczytałam niemal z zapartym tchem.

Książka o której mowa to  Miłość silniejsza niż wszytko MONA autorstwa  Ginette Bureau

 Książka, która opowiada o miłości kobiety, która jest matką i żoną. Kobiecie która prócz tego, że zmaga się z codziennymi problemami, musi zmagać się z chorobą dziecka. Kobiecie, która zapomina o swojej kobiecości. Kobiecie, która nie wie jak podzielić miłość między dziecko zdrowe a dziecko chore. Kobiecie, której wydaje się być nie rozumiana przez męża, rodzinę, ludzi wokół. Kobiecie, która cały czas widzi litujące się spojrzenia.
W książce tej jest opisana nie tylko historia dziecka chorego na białaczkę, ale także, a zwłaszcza matki która musi obie ze wszystkim poradzić.
Są to czasy gdy nie znane jest leczenie poprzez przeszczep szpiku kostnego ( rok jak dobrze pamiętam 1970), gdy wyleczenie niemal graniczy z cudem.

Czy tej rodzinie się udaje? Czy Matka odnajduje w obie kobiecość? Czy Matka nauczy się równo dzielić miłość ? Jak obie radzi z tym ojciec? Musicie przeczytać tą książkę, innego wyjścia nie ma :)

Książkę tą powinni zwłaszcza przeczytać pracownicy służby zdrowia, potencjalni dawcy szpiku, rodziny i przyjaciele osób chorób, i wg. mnie większość osób, które będą miały dostęp do tej książki. Polecam bardzo gorąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz